Hata
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database

İLETİŞİM BİLGİLERİADRES: İnönü Caddesi No: 73 OSMANGAZİ / BURSA

TELEFON: (0 224) 223 01 66

FAX: (0 224) 221 42 75

WEB: www.acelyahotel.com.tr

E-MAİL:


U L A Ş I M
Bursa, kara ve deniz ulaşımının en geniş şekilde yaralanabilen, hava ulaşımında gelişme potansiyeli olan bir ildir. İlin coğrafi ve tarihsel konumu ülkenin önemli ve gelişmiş merkezlerine yakınlığı, ulaşım alternatiflerinin gelişmesini sağlamıştır.

KARAYOLU
Bursa İili Sakarya Havzası'ndan gelerek İnegöl ve Bursa ovalarını geçer ve bir yanda Susurluk bölgesine öte yanda Marmara Denizi kıyılarına ulaşan yollar üzerindedir. İl merkezi bu noktaların önemli bir kesişme noktasıdır.

İç ve Batı Anadolu'daki merkezleri Marmara kıyılarına bağlayan yollar Bursa'dan geçer. Ayrıca il içi yerleşmeleri birbirine bağlayan yaygın ve düzgün bir yol ağı vardır.

DENİZYOLU
Bursa ilinin Marmara Denizi'nin güney kıyılarındaki Gemlik ve Mudanya'da iki limanı bulunmaktadır. Her iki limanda kent merkezine yaklaşık 30 km. uzaklıkta olup Bursa için önemli dışalım ve dışsatım limanlarıdır.

Gemlik Limanı'ndan sadece yük taşımacılığı yapılmaktadır. Mudanya ve Armutlu'dan DENİZ OTOBÜSLERİ TC.Denizyolları işletmesinin İstanbul'a karşılıklı vapur seferleri bulunmaktadır. Ayrıca Armutlu'dan kalkan denizotobüsü önce Mudanya'ya oradan da İstanbul'a gitmektedir. Aynı saat 18.00'de İstanbul'dan Armutlu'ya ve Mudanya'ya yolcu taşımaktadır.

İstanbul'dan Yalova'ya deniz yoluyla gelip Bura'dan her zaman bulabileceğiniz yolcu otobüsleri ile Bursa'ya ulaşmak mimkindir.Yalova'ya hergün Kabataş'tan 3 kez, Kartal'dan 5 kez şehir hatları vapuru, Kartal'dan her yarım saatte bir, Kabataş'tan günde 4 kez deniz otobüsleri seferi bulunmaktadır.

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. www.ido.com.tr

HAVAYOLU
Kent merkezine 10 km. uzaklıkta bir bir havaalanı bulunmaktadır. 1942 yılında askeri amaçla BURSA - İSTANBUL yapımına başlanan havaalanı 1946 yılında kullanıma açılmıştır. 1956 yılından beri Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nce işletilen havaalanı bugün kullanılan asfalt pisti 1.400 m. uzunluğunda ve 32 m. genişliğindedir.

Bu havaalanından Sönmez Hava Yollarına ait uçaklarla İstanbul Bursa arası hafta içi hergün karşılıklı iki uçuş bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları www.thy.com

Bize Ulaşın

ADRES: İnönü Caddesi No: 73 OSMANGAZİ / BURSA

TELEFON: (0 224) 223 01 66

FAX: (0 224) 221 42 75

WEB: www.acelyahotel.com

Bursa Haberleri